Kas ebatervislikud isud püüavad su liiga tihti kinni? Kas sul on raske leida motivatsiooni enda keha ja vaimu eest hoolitsemiseks? Kas sa pole rahul oma peegelpildiga?

TASUTA 1,5-tunnine loeng oli nende inimeste jaoks, kes vastasid ülaltoodud küsimustele JAH! Ja ruum oli rahvast täis! :-) Uus aasta koos uute lubadustega oli ka vaid loetud päevade pärast käes ehk et aeg oli tegutseda!

Mis toimus? 

Tasuta 1,5-tunnine Vaidya Sohani loeng “Vabane ebatervislikest harjumustest ja täida unistused aastal 2020”

Millal toimus? 


22. detsembril algusega kell 12.00

Kus toimus?

Harmoonikumis aadressil Pargi tee 8, Viimsi. 

Harmoonikum on kohtumispaik inimestele, kes väärtustavad terveid eluviise ning puhta elukeskkonna säilimist.

-

Enne loengut algusega kell 10.00 Põhjakonna juurest toimus traditsiooniline ühiskõnd, mida korraldasin juba alates novembrist ehk regulaarselt pea 2 kuud. Ühiskõnnist saad lugeda siin www.raimotann.ee/tervemelu

Sel korral oli ühiskõnd aga senisest veel uhkem, sest meiega liitus Vaidya Sohan isiklikult. Pärast ühiskõndi liikusime koos juba Harmoonikumi.

Sohani ja minu kink jõuludeks

Korraldasin Vaidya Sohani 1,5-tunnise loengu Viimsi rahvale. Sohan on sündinud Indias ja tema perekonda on seostatud Ajurveda ja joogaga juba 400 aastat ning teadmisi on pärandatud põlvest põlve.

Ajurveda on tuhandeid aastaid vana Indiast pärit tervise tasakaalus hoidmise kunst. Just tänu sellele kunstile aitab Sohan sul üle saada laiskusest, ebatervislikest isudest, motivatsioonipuudusest.

Selleks, et saaksid võtta oma kontrolli alla keha eest hoolitsemise ning olla tulevikus rahul oma peegelpildi ja enesetundega. 

Tulemused 1,5 loengu järel

Sohan lubas, et pärast tema 1,5-tunnist loengut on osalejad valmis püüdma unistuste keha ja vaimu, sest leiavad üles sisemise energia ja väe! Väga loodan, et kui kasvõi 1 osaleja tunneb end täna paremini ja tervemalt kui enne loengut, siis võib loengu lugeda õnnestunuks! :-) 

Sohani Viimsisse saabumise lugu

Helistas mulle hea sõber Regina Herodes ning teatas, et ajurveda ja jooga guru Vaidya Sohan tuleb Eestisse loenguid pidama ning et tal on teisipäeva õhtu vaba ning hea meelega tutvustaks Sohanile mind ja minu terviseprojekte Viimsis. 

Ei osanud asjast esialgu midagi arvata, aga kuna mul muid plaane sel õhtul polnud ka, otsustasin võimalusest kinni haarata. Võtsin oma kalli abikaasa Merle kaasa ning viisin Sohani koos Reginaga Noa restorani. 

Guugeldasin enne kohtumist Sohanit ja Tao Keskuse lehel oli teda kirjeldatud kui sooja, sõbralikku ja noort inimest, kes on sealjuures väga tark ja sügav. Sain sellest ise ka kohe esimest sekundist aru. 

Rääkisime õdusas õhkkonnas pea tunnikese Sohani perekonnast, sünnikodust, Ajurvedast, India ühiskonnast, kastisüsteemist ja paljust muust põnevast. 

Seejärel küsisime Sohanilt, et kuidas tema motiveeriks inimesi, kes pole endaga rahul, võtma aktiivset positsiooni oma keha ja vaimu eest hoolitsemiseks? On ju Eestis iga 2. täiskasvanu (ja iga 3. laps) ülekaaluline või lausa rasvunud. 

See toob neile kaasa kõikvõimalikke tervisehädasid, ebameeldivat enesetunnet, vaimseid probleeme. 

Paljud neist küll soovivad end kätte võtta, aga nad ei suuda leida eneses motivatsiooni, et oma unistusi püüda. Järjepidevalt. Ühed küll alustavad, kuid loobuvad, teised ei alustagi. 

Igatahes, selle küsimuse peale teatas Sohan üllatuslikult, et kutsugu me inimesed kokku ja ta tõestab 1,5-tunnise loenguga, kuidas ta inimesed rajale aitab. Ja tasu selle eest ei võta. 

Aga kus on konks? Minu ja teised laua taga istujad lõi see esialgu pahviks. Ma olen ise ka korraldanud kümneid tasuta rühmatrenne jõu ja tasakaalu arendamiseks, eest vedanud ühiskõndimisi ja püüdnud viimsilasi rohkem liikuma motiveerida, aga selline pakkumine tuli ootamatult. Tasuta?! 

Pärast mõneminutilist mõtlemist otsustasime asja siiski ära teha - korraldame Sohani ekslusiivse loengu Viimsi rahvale tasuta ja jõulukingiks. Et viimsilased oleksid edaspidi tervemad ja õnnelikumad! :-) 

Et igaüks, kes maadleb isude, motivatsioonipuuduse ja laiskusega saaks kogenud õpetajalt juhiseid ning motivatsiooni! 

Pealegi on see hea jätk spordiprogrammile "Tanniga Terveks ja Tugevaks", mis aasta lõpus läbi saab! Loe sellest rohkem siin: www.raimotann.ee/tervemelu

Otsustasime anda Sohanile võimaluse enda tarkusi jagada ning usume, et kui kasvõi 1 inimene saab tänu Sohani õpetustele rajale, siis on juba loengu eesmärk täidetud!

Aus ülestunnistus

Ma ei teadnud enne seda õhtusööki midagi Ajurvedast ega sellest sügavat rahu kiirgavast mehest midagi, aga ma olen valmis andma talle võimaluse. Anna sina ka. Sul on võimalus vaid võita. 

Vaidya Sohan

Vaidya Sohan on sündinud Indias ja tema perekonda on seostatud Ajurveda ja joogaga juba 400 aastat ning teadmisi on pärandatud põlvest põlve. Sohan on õnnistatud Ajurveda ja jooga kunstides. Tema vanaisa oli suur ja kuulus Ajurveda ravitseja ja munk.

Vaidya Sohanil on enam kui 12-aastane kogemus Ajurveda meditsiini alal ja teiste Ajurveda terapeutide koolitamises. Ta korraldab erinevaid Ajurveda ja jooga ritriite, koolitab joogaõpetajaid (annab Yoga Alliance litsentsi), teeb Ajurveda erinevaid koolitusi, milles osalejad saavad ka vastava sertifikaadi. Ka Eestisse on tulemas Sohani Ajurveda ja jooga kursused, kust on võimalik saada samuti tunnistus.

Vaidya Sohan veedab suure osa ajast vaimsetes keskkondades ja Ajurveda teadlaste juures õppides. Ta on veetnud palju aega Ashramsis munkadelt õppides ja mediteerides.
Tema kogemused hõlmavad 5 aastat MSR Naturopathy, Jooga ja Ajurveda haiglas, New Delhis.
3 aastat SEVA-DHAM haiglas. Talle kuulus Sada Anandam Ajurveda Spa New Delhis.
Ta oli 3 aastat Seva Dhami haigla direktor ja Manav Mandir Mission Trust, mis oli spetsialiseerunud naturopaatiale ja panchakarma ravile.

Pärast abiellumist kolis Sohan Lätimaale ning tal on seal oma joogastuudio ning ta peres kasvab poeg! Ta on soe sõbralik ning noor inimene, kuid sellegipoolest on ta väga tark ning sügav.

Eestisse jõuab ta esimest korda 2019. detsembris ja peab loenguid, huvilised saavad Vaidya Sohani juurde minna (eelnevalt kokku leppides) pulsidiagnostikasse eravastuvõtule või mõnele muule ravile! Paljud eestlased on leidnud tee Lätimaale ja saanud Sohanilt abi erinevatele tervisemuredele, varem pidi temaga kohtumiseks sõitma Indiasse, nüüd elab ta aga Riias! Üha enam inimesi soovib lisaks Lääne meditsiinile ka näiteks Hiina meditsiini, kui India Ajurveda spetsialistide arvamust!

Vaidya Sohan käib ka sageli Indias ning korraldab sinna reise „Spiritual India“, kuhu valib osalejaid ning kõiki grupi vastu ei võta!

Rohkem infot: www.sohamveda.com 

Eelregistreerunute põhjused loengul osalemiseks

"Selliseid võimalusi ei tule elus palju. Tuleb kindlasti väga põnev loeng."

"eeldan, et on minule hariv, arendav"

"Ôppima ennast aitama"

"Sest soovin kuulda, näha ja praktiseerida nõnda kaua kantud ja edasi antud teadmiseid, meetodeid ayurvedast. Olen varem tutvunud ayurvedaga, aga info värskendamine loob alati uut hoogu ja motivatsiooni paremini edasi minna."

"soovin elada tervislikumalt"

"Äkki saan uusi teadmisi ja tehnikaid kuidas oma harjumusi paremini kontrollida.Samas oleks see esmakogemus Ajurveedaga"

"Uut kogemust ja infot saama"

"Oma teadmisi täiendada ja käituda tulevikus tervislikumalt"

"Huvi ajurveda jms vastu"

"Et elada tervislikult ja saada tugevaks!"

"Ei saa jätta sellist erakordset võimalust kasutamata."

"uudishimu"

"Tahan olla õnnelikum!"

"Et avardada perspektiivi ning sellega inimesi suunata"

"Põnev ja uudne"

"uudishimu"

Rajasin pooljuhuslikult oma perefirma ja saavutasin vabaduse

Inglise vanasõna on “Kaks pead on parem kui üks.” Mul on õnneks oma pereettevõttes päid lausa mitu korda rohkem! Kuidas see aga minu kui ettevõtja teekond algas?

Poolsjuhuslikult rajatud firma pakub tööd nii poegadele kui väimehele ning sellega saavutatud emotsionaalne ja rahaline vabadus on hindamatu!

Tänu sellele olen saanud toetada näiteks noori, kellele panin jõuludeks oma ettevõtte rahadega rulaparki valgustuse. 
Loe lisaks

Kinkisin noortele ekstreemsportlastele jõuludeks rularambi ja uue elektrisüsteemi

2017. aasta sügisel tulid Viimsi noored minu juurde ambitsioonika plaaniga rajada Viimsisse disc golfi park. Olin koheselt nõus aitama, sest disc golf toob inimesed loodusesse, sobib mistahes vanuses mängijatele ja varustus maksab vaid kümmekond eurot.

Seejärel möödus 2 aastat ning disc golfi park sai valmis, mängijaid igakuiselt üle 300 ja juba lausa 10 võistlust korraldatud! Siinkohal suur aitäh Viimsi vallale, sest Hooandjas kogutud rahast jäi väheks ja vald ehitas pargi oma rahadega valmis.

Elu viis mind nüüd aga kokku uute tegijatega, eesotsas põlevate silmade ja suure tahtejõuga Mikael Parman.

Noortel oli aga probleem - pole kusagil mujal sporti teha kui toidupoe parklas, kus on talvel lumine ja igal aastaajal kindlasti ka ohtlik! 
Loe lisaks

Kuigi voliniku töö pole kerge, annavad õnnestunud projektid ja positiivne vastukaja indu!

Mul täitus Viimsi vallavolikogus 15 aastat ja olen ütlemata tänulik, et viimsilased on mind 4 korda esindajaks valinud. 

Tänu sellele olen leidnud vajalikku rahastust ja saanud anda hoogu paljudele projektidele nagu näiteks

- Viimsi disc golfi pargi loomine

- Põhjakonna trepi ehitamine,

- eakate ja laste ühise terviseala rajamine

- ekstreemspordikeskuse loomise esimesed etapid ja palju muud! 

Loe lisaks