Kuna ma olen ise üles kasvatanud 4 last ja mul on kokku 9 lapselast, siis pole vaja ehk pikalt põhjendada, miks on lapsed, nende liikumisvõimaluste parandamine ja heaolu mulle olulised. :-) 

Seega tuleb Lubja klindiastangu arendamise loomuliku jätkuna mäe peale just laste mänguväljak, kus on nii ronimisvõrk, kiiged, liumägi kui ka mänguala. 

Kui Lubja küla poolt vaadata, siis klindiastangu servale on kolinud palju noori peresid, kellel on peagi mõnus paik, kus koos lastega lustida. 

Niisamuti saavad Haabneeme ja teiste mäe all olevate piirkondade inimesed jalutada Põhjakonna trepist üles ja leiavad vasakut kätt kohe uue mänguväljaku. 

Vaata videost, kuidas ma noorele lahedale kutile ja tulevasele mänguväljaku külastajale tulevast ala tutvustasin. 


Kuna põlvkondadevaheline sidusus on oluline, siis tuleb laste mänguväljaku kõrvale ka spetsiaalne ala vanematele inimestele, kes saavad arendada oma liikuvust ja tasakaalu.

Vaata videost, kuidas ma testisin enda tasakaalu uuel eakate tervisealal

Muide, Eesti liikumissoovituste järgi on eakatel (alates 65. eluaastast ehk et ma ise lähen ka sinna rühma) väga oluline teha venitus- ja tasakaaluharjutusi, et ennetada kukkumisi ja luumurde.

Tasakaaluharjutusi on oluline teha lausa kolm või rohkem korda nädalas, seega loodan uuel platsil näha rohkem omavanuselisi. :-) 

Allikas: Eesti liikumissoovitused (lk 53)

Aga ei lastele ega ka eakatele mõeldud ala poleks ma suutnud teha ilma selle tiimita,  kellega ehitame Viimsit paremaks paigaks nii praegustele kui tulevastele elanikele! 

Suur, suur aitäh ja kummardus teile Urve, Annika ja Jan! ♡

Kuula, kuidas me Urve, Annika ja Janiga muljetame mänguväljaku ja klindiastangu teemal. 


Allolevad pildid on küll illustratiivsed, aga seisan selle eest, et kõik atraktsioonid oleksid võimalikult kvaliteetsed ja turvalised!

Ronimisvõrk
Liumägi
KiigedAsjalik noor kutt ütles, et mänguväljak tuleb äge!