Viimsisse discgolfi pargi loomine on kohalike noorte idee. Aasta oli siis 2017.

Koheselt tundus see olevat suurepärane lihtne lahendus, mis toob inimesi veel rohkem loodusesse, aga mida meil Viimsis polnud. Otsustasin õla alla panna nii Lubja külavanemana (just meie külas see park ka asub ja külavanema heakskiit otsustav), vallavolinikuna kui ka liikumise entusiastina. 

Esmalt algatasin kampaania Hooandjas, kus kogusin heade inimeste ja ettevõtjate toel üle 14 000 €. Aga et selle summaga nii suurejoonelist parki kui oli plaanis poleks olnud võimalik realiseerida, pani jõuliselt õla alla just Viimsi vald. Siinkohal suur, suur aitäh kõikidele toetajatele ja Viimsi vallavalitsuse ning Viimsi Halduse inimestele! 

Kuigi algselt plaanisin avada pargi mängijatele oluliselt kiiremini, sai see teoks 2 aastat hiljem sügisel 2019.

Nagu näha on Viimsi discgolfi park kenasti vastu võetud - seda kasutab kuus keskmiselt üle 300 ametlikult registreeritud mängija (tegelikkuses on see arv suurem), kes tegid näiteks aprillis 2020 pea 1000 mängu! Aitäh kõikidele mängijatele, kes on Viimsi discgolfi pargi omaks võtnud! :-) 

Nüüdseks on mängijad saanud juba ühe hooaja parki kasutada ja nagu näha on tagasiside väga positiivne! Septembris 2019 oli Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikmel ja Disclandi eestvedajal Rainer Lipandil au korraldada esimese võistlusena Viimsi pargis just Põhja-Eesti karikasarja 6. etapp. Aga las Rainer muljetab ise sarjast ja uuest discgolfi pargist. 


Tänaseks on pargis toimunud juba 10 võistlust! Viimsi discgolfi pargi kaart

Rajasin pooljuhuslikult oma perefirma ja saavutasin vabaduse

Inglise vanasõna on “Kaks pead on parem kui üks.” Mul on õnneks oma pereettevõttes päid lausa mitu korda rohkem! Kuidas see aga minu kui ettevõtja teekond algas?

Poolsjuhuslikult rajatud firma pakub tööd nii poegadele kui väimehele ning sellega saavutatud emotsionaalne ja rahaline vabadus on hindamatu!

Tänu sellele olen saanud toetada näiteks noori, kellele panin jõuludeks oma ettevõtte rahadega rulaparki valgustuse. 
Loe lisaks

Kinkisin noortele ekstreemsportlastele jõuludeks rularambi ja uue elektrisüsteemi

2017. aasta sügisel tulid Viimsi noored minu juurde ambitsioonika plaaniga rajada Viimsisse disc golfi park. Olin koheselt nõus aitama, sest disc golf toob inimesed loodusesse, sobib mistahes vanuses mängijatele ja varustus maksab vaid kümmekond eurot.

Seejärel möödus 2 aastat ning disc golfi park sai valmis, mängijaid igakuiselt üle 300 ja juba lausa 10 võistlust korraldatud! Siinkohal suur aitäh Viimsi vallale, sest Hooandjas kogutud rahast jäi väheks ja vald ehitas pargi oma rahadega valmis.

Elu viis mind nüüd aga kokku uute tegijatega, eesotsas põlevate silmade ja suure tahtejõuga Mikael Parman.

Noortel oli aga probleem - pole kusagil mujal sporti teha kui toidupoe parklas, kus on talvel lumine ja igal aastaajal kindlasti ka ohtlik! 
Loe lisaks

Kuigi voliniku töö pole kerge, annavad õnnestunud projektid ja positiivne vastukaja indu!

Mul täitus Viimsi vallavolikogus 15 aastat ja olen ütlemata tänulik, et viimsilased on mind 4 korda esindajaks valinud. 

Tänu sellele olen leidnud vajalikku rahastust ja saanud anda hoogu paljudele projektidele nagu näiteks

- Viimsi disc golfi pargi loomine

- Põhjakonna trepi ehitamine,

- eakate ja laste ühise terviseala rajamine

- ekstreemspordikeskuse loomise esimesed etapid ja palju muud! 

Loe lisaks