Viimsisse discgolfi pargi loomine on kohalike noorte idee. Aasta oli siis 2017.

Koheselt tundus see olevat suurepärane lihtne lahendus, mis toob inimesi veel rohkem loodusesse, aga mida meil Viimsis polnud. Otsustasin õla alla panna nii Lubja külavanemana (just meie külas see park ka asub ja külavanema heakskiit otsustav), vallavolinikuna kui ka liikumise entusiastina. 

Esmalt algatasin kampaania Hooandjas, kus kogusin heade inimeste ja ettevõtjate toel üle 14 000 €. Aga et selle summaga nii suurejoonelist parki kui oli plaanis poleks olnud võimalik realiseerida, pani jõuliselt õla alla just Viimsi vald. Siinkohal suur, suur aitäh kõikidele toetajatele ja Viimsi vallavalitsuse ning Viimsi Halduse inimestele! 

Kuigi algselt plaanisin avada pargi mängijatele oluliselt kiiremini, sai see teoks 2 aastat hiljem sügisel 2019.

Nagu näha on Viimsi discgolfi park kenasti vastu võetud - seda kasutab kuus keskmiselt üle 300 ametlikult registreeritud mängija (tegelikkuses on see arv suurem), kes tegid näiteks aprillis 2020 pea 1000 mängu! Aitäh kõikidele mängijatele, kes on Viimsi discgolfi pargi omaks võtnud! :-) 

Nüüdseks on mängijad saanud juba ühe hooaja parki kasutada ja nagu näha on tagasiside väga positiivne! Septembris 2019 oli Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikmel ja Disclandi eestvedajal Rainer Lipandil au korraldada esimese võistlusena Viimsi pargis just Põhja-Eesti karikasarja 6. etapp. Aga las Rainer muljetab ise sarjast ja uuest discgolfi pargist. 


Tänaseks on pargis toimunud juba 10 võistlust! Viimsi discgolfi pargi kaart

Disc-golf teeb meele rõõmsaks, sest see toob inimesed loodusesse, sellega võivad tegeleda igas vanuses mängijad ja varustus maksab kõigest paarkümmend eurot. 
Alaliidu hinnangul oli pargi loomine Viimsisse äärmiselt oluline, sest Harjumaal ja Tallinnas on 7000-8000 mängijat, kuid tol hetkel oli vaid poolteist rada - 9 korvi Maarjamäel ja 19 korvi Nõmmel.
Park paikneb Viimsi vallas Lubja külas oleval krundil nimega Linnakumetsa, mis kuulub Viimsi vallale. Kel huvi, siis katastrinumber on 89001:003:0929.
Viimsi discgolfi parki toetas 2 ettevõtet - GoWorkaBit ja Favorte - ning 47 eraisikut kokku 14 142 euroga. Puuduoleva ja märkimisväärse summa pargi ehitamiseks pani Viimsi Vallavalitsus. Aitäh! :-)