Viimsisse discgolfipargi loomine on kohalike noorte idee. Koheselt tundus see olevat suurepärane lihtne lahendus, mis toob inimesed loodusesse. Otsustasin oma nõu ja jõuga kaasa lüüa. Aasta oli siis 2017. 

Nüüd, 2 aastat hiljem sügisel 2019 on Viimsi discgolfipark mängijatele avatud, hetkel küll n-ö mitteametlikult, sest vald pole minu teada andnud pargile veel kasutusluba. Seejärel on võimalik park ametlikult avada. Kuigi ehitustööd on lõppenud, vajab park hoolt, mistõttu on plaanis korraldada talgud Viimsi discgolfipargis.

Vajalikeks tegevusteks on võsa puhastamine, hakkepuiduga raja täitmine, puude istutamine, lindude pesakastide paigaldamine jne.

Kirja pannud talgulised on põhjendanud oma kaasa löömist järgmiselt: 

“Et Rada oleks veelgi parem ja kõigil oleks hea seal mängida”

“Uute discgolfi inimestega kohtumine ja oma panuse andmine kogukonda.”

“Kohaliku elanikuna on mul hea meel, et lõpuks sai ka Viimsisse üks korralik rada. On näha, et rada vajab veel kerget puhastamist ja tuleks hea meelega appi.”

Viimsi discgolfipargi kaart

Disc-golf teeb meele rõõmsaks, sest see toob inimesed loodusesse, sellega võivad tegeleda igas vanuses mängijad ja varustus maksab kõigest paarkümmend eurot. 
Alaliidu hinnangul on pargi loomine Viimsisse äärmiselt oluline, sest Harjumaal ja Tallinnas on 7000-8000 mängijat, kuid vaid poolteist rada - 9 korvi Maarjamäel ja 19 korvi Nõmmel.
Park paikneb Viimsi vallas Lubja külas oleval krundil nimega Linnakumetsa, mis kuulub Viimsi vallale. Kel huvi, siis katastrinumber on 89001:003:0929.
Viimsi discgolfiparki toetas 2 ettevõtet - GoWorkaBit ja Favorte - ning 47 eraisikut kokku 14 142 euroga. Puuduoleva summa pani Viimsi Vallavalitsus.