Mul on 4 last ja 9 lapselast tänu kallile abikaasale Merlele (abielus 43 aastat)

Eelmise vanavanemate päeva ajal hakkasin mõtlema, kui väga on mul ikka vedanud - mul on 4 last, kellel omakorda 9 lapselast! 

Vanavanemate päeva tähistatakse Eestis riikliku tähtpäevana juba 10 aastat. Selle eesmärk on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest.

9 lapselast, 9 põhjust vanavanemate päeva tähistamiseks

Tänane päev pani mind mõtlema kõikidele nendele, tänu kellele on mul põhjust vanavanemate päeva tähistada.

Otseloomulikult poleks see võimalik ilma minu kalli abikaasa Merleta, kellega tähistasime sel suvel 42. aastapäeva. Nende aastate jooksul oleme koos üles kasvatanud 4 last - Remo, Timo, Maivo ja Triinu.

Nendel omakorda on kokku 9 last, kellest vanim on 22-aastane Klen ja noorim nädal tagasi 3-kuuseks saanud Bryanna.

Vaata videost, kuidas ma sain hakkama, kui mul paluti nimetada spontaanselt kõikide 9 lapselapse nimed.

Aga et ka kirjapildis saaksid õiged nimed, reastan nad siin üles: ühes peres kasvavad Taniel, Sebastian-Tobias ja Jakob. Teises Steven-Andri ja Trevor. Ning kolmandas Klen, Liisa, Bayron ja Bryanna.

Püüan inspireerida lapselapsi suurelt mõtlema ja unistusi ellu viima

“Vanavanemad, nagu kangelased, on lapse kasvamisele sama olulised kui vitamiinid.” Joyce Allston

Niisamuti hakkasin mõtisklema, mis on see, mida ma oma lastele ja lastele olen õpetanud. Kui ühed vanaisad õpetavad lapselapsi puulusikaid voolima, teised autot putitama ja kolmandad tutvutavad erinevaid seeneliike, siis minul pole midagi nii konkreetset ette näidata. Mulle vähemalt ei meenu midagi sellist.

Kuna ma aga lõin alles 50-aastaselt oma ettevõtte, tegin 30-aastat jonni jätmata valmis Lubja ja Pärnamäe küla Haabneeme keskusega ühendava Põhjakonna trepi ning olen ellu viimas ambitsioonikat Lubja klindiastangu visiooni, siis just selline eeskuju soovingi ma oma lastele ja lastelastele olla: püüan inspireerida neid suurelt mõtlema ja unistusi ellu viima.


Koosoldud aeg on kõige väärtuslikum

Pean olema aus ja tunnistama, et kuigi mulle väga meeldib olla koos oma laste ja lastelastega, olen seda seni teinud vähem kui võiksin. Aga ma luban end parandada!

Siiski olen üht-teist teinud ka. Meenub tore spontaanne reis lapselapsega Vembu-Tembumaale ja kui seal oli käidud, soovisid noored veel samal päeval veeparki minna. Mõeldud, tehtud! :-)

Kui nüüd rääkida aga kogu pere sündmustest, siis jõulud veedame traditsiooniliselt koos - sööme häid toite, jagame jõulukingitusi ja teeme perepilti.

Jõulude tähistamisega on sel aastal aga üks väike tehniline takistus. Nimelt kolisime just abikaasa Merlega meie uude ja esimesse meie ideede järgi ehitatud majja, kuid eelmises kodus olnud laua annetasime Viimsi Päevakeskuse eakatele töölauaks.

S
el aastal tuleb siis kas suuremad ruumid rentida või uus pikem laud leida. :-)

Laste ja lastelaste juurde väljasõidu tegemiseks tuleb suure ringiga minna

Kui kaugel sina oma vanavanematest või lastelastest elad? Minul on nii, et kui vahepeal on mõned lapsed eemal olnud, siis nüüd elame kõik lähestikku.

Kõige kaugemal elav poeg on 1,5 km kaugusel, aga ülejäänud on lausa naabrid - ühel pool on ühe poja maja ja teisel pool teise poja krunt. Väikese metsatuka taga elavad ema, vend ja tütar.

Mu isa ütles kunagi “Miks küll lapsed kodust ära ei lähe, tahaks vahest harva nii väga kellelegi külla sõita”

Minul on nüüd sama seis. Lastele ja lastelastele külla sõitmiseks tuleb mul ringiga, näiteks Viimsist Pärnusse ja tagasi sõita, et saaksime Merlega teha korraliku väljasõidu.

Tegelikult on aga äärmiselt suur rõõm, et kogu pere elab väga lähedal - saame olla üksteisele toeks ja mina saan näha oma lastelaste sirgumist hällilastest koolijutsideks, siis edasi teismelisteks ja hiljem juba pesast välja lendavateks täiskasvanuteks.

Meeleolukat vanavanemate päeva!

Anna palun kommentaaris teada oma mõtetest seoses vanavanemate päevaga.

Kui tähistad, siis kuidas ja kellega?

Eelmine
Head tarkusepäeva, kaunist 1. septembrit!
Järgmine
Mind hoiavad tasakaalus aktiivsed sportlikud tegevused ja inimesed minu ümber