Minu eestvedamisel rajati Viimsisse disc-golfi park! 

Viimsisse discgolfi pargi loomine on kohalike noorte idee. Aasta oli siis 2017.

Koheselt tundus see olevat suurepärane lihtne lahendus, mis toob inimesi veel rohkem loodusesse, aga mida meil Viimsis polnud. Otsustasin õla alla panna nii Lubja külavanemana (just meie külas see park ka asub ja külavanema heakskiit otsustav), vallavolinikuna kui ka liikumise entusiastina.

Tänaseks on park kenasti vastu võetud - seda kasutab kuus keskmiselt üle 300 ametlikult registreeritud mängija (tegelikkuses on see arv suurem), kes tegid näiteks aprillis 2020 pea 1000 mängu! Aitäh kõikidele mängijatele, kes on Viimsi discgolfi pargi omaks võtnud! :-)

Kuidas aga kõik algas? 

Minu poole pöördusid kohalikud noored mõttega teha Viimsisse disc-golfi park. Koheselt tundus see olevat suurepärane idee, mis toob inimesed loodusesse. Otsustasin oma nõu ja jõuga kaasa lüüa. Sobiva asukohana nägin toona Lubja külas asuva Randvere terviseraja ümbrust.

Võtsin ühendust
Eesti Discgolfi Liidu liikme Rainer Lipandiga. Ta ütles, et pargi loomine Viimsisse on äärmiselt oluline, lausa kriitilise tähtsusega, sest Tallinnas olevat suurt hulk ala harrastajaid.

Ma ei uskunud seda numbrit esialgu, aga Harjumaal ja Tallinnas on liidu sõnul 7000-8000 mängijat, kuid vaid poolteist rada - 9 korvi Maarjamäel ja 19 korvi Nõmmel. Seetõttu peavad mängijad sõitma 60 km Kõrvemaale või pisut lähemale Keilasse ja Sakusse.


Arutasime, et Viimsis asuv park annaks võimaluse hajutada koormust, mis hetkel langeb Nõmme rajale ja maastikukaitsealale.

Suhtlesin ka RMK ja Viimsi valla esindajatega ning nad olid pigem positiivselt meelestatud.

Proovisin ise ka koheselt, kuidas see mäng käib! 

Ja nagu näha, siis meeldis.  
Filmisin ka üleskutse videona.
Kuigi algselt plaanisin avada pargi mängijatele oluliselt kiiremini, sai see teoks 2 aastat hiljem sügisel 2019.

Nagu näha on Viimsi discgolfi park kenasti vastu võetud - seda kasutab kuus keskmiselt üle 300 ametlikult registreeritud mängija (tegelikkuses on see arv suurem), kes tegid näiteks aprillis 2020 pea 1000 mängu! Aitäh kõikidele mängijatele, kes on Viimsi discgolfi pargi omaks võtnud! :-)

Nüüdseks on mängijad saanud juba ühe hooaja parki kasutada ja nagu näha on tagasiside väga positiivne!
Septembris 2019 oli Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikmel ja Disclandi eestvedajal Rainer Lipandil au korraldada esimese võistlusena Viimsi pargis just Põhja-Eesti karikasarja 6. etapp. Aga las Rainer muljetab ise sarjast ja uuest discgolfi pargist.

Tänaseks on pargis toimunud juba 10 võistlust!
Viimsi discgolfi pargi kaart
Eelmine
Laulupeo tuules kirikule uus orel
Järgmine
Head tarkusepäeva, kaunist 1. septembrit!