Hakkasin 65-aastaselt koos kalli abikaasa Merlega nullist uut kodu ehitama. Ja saime hakkama! :-) 

Mis teeb kodu koduks? 

Sain sellele vastuse alles hiljuti, kui valmis minu ja kalli abikaasa Merle esimene meie soovide järgi ehitatud maja. 

"Mis on kodu, kus on kodu,
kus on kodukoht,
mis on kodu, kus on kodu,
kus on kodukoht?"

Nii küsitakse filmist "Nukitsamees" pärinevas armastatud lastelaulus., mille autorid on Juhan Viiding ja Olav Ehala.

Mis teeb sinu jaoks kodu koduks?

Hakkasin sama küsimuse üle mõtisklema. Nimelt, tegin paraja hullustüki ja hakkasin 65-aastaselt koos kalli abikaasa Merlega nullist uut kodu ehitama.

Nüüd, olles vaid aastakese vanemaks saanud, elangi oma majas. See on meil Merlega esimene oma soovide ja eelistuste järgi ehitatud maja.

Eelmine, mida me küll ise ei ehitanud, jäi meile suureks ja tütar koos tubli väimehega otsustasid jätkata sealt, kus meil pooleli jäi. Näiteks oli meil Merlega pikalt plaan ehitada kõrge laega tuppa lastele nari, aga lapsed kasvasid enne suureks, kui me selleni jõudsime.

Nüüdseks on tütar end kenasti sisse seadnud ja meie eelmise elupaiga oma koduks kujundanud.

Tütre ambitsioon ja tahe andis meile omakorda hea stardipositsiooni n-ö oma elu peale asuda! :-)

Oma kodu - see on tunne, kui sa tunned, et kõik on õieti ja hästi

"Kodu see on rohkem veel
kui sõna selgeks teeb.
Kodu see on headus,
mis meid paremateks teeb."

Arvan ka nii nagu Juhan Viiding kunagi kirjutas. Oma kodu - see tunne, kui sa tunned, et kõik on õieti ja hästi.

Sellega seoses tuleb meelde üks lihtne asi. Merle soovis osta uut voodit, aga mina praktilise inimesena teatasin, et meil on ju juba voodi olemas vanas kodus. Ausalt öeldes ma isegi mossitasin pisut ja soovisin minna uude koju olemasoleva voodiga.

Õnneks ei jäänud Merle minu mossitamist pealt vaatama ja jäi endale kindlaks ning ostis uue voodi. Ma olin ikka väga rumal, et vastu vaidlesin, sest naise otsus oli väga õige - uus voodi on palju mugavam ja sobitub kenasti interjööri.

Mul on hea meel, et Merle teeb enesekindlalt õigeid otsuseid! ♡


Meie kodu õnnistas Indiast pärit munk

Kodu rajamisega meenub veel üks põnev lugu. Nimelt, eelmisel aastal vahetult enne jõule viis saatus mind kokku vaimse tervise teejuhi Sohaniga, tänu kellele korraldasime Harmoonikumis tasuta loengu “Vabane ebatervislikest harjumustest ja täida unistused aastal 2020”.

Enne loengut käisime aga kõik koos Karulaugu terviserajal jalutamas ning lõpetuseks kõndisime mööda Põhjakonna treppi klindiastangule vaadet nautima. Seal tekkis omakorda spontaanne idee vaadata üle meie kodu ehitus. Mõeldud, tehtud!  

Kui me aga meie ehitusjärgus kodu juurde jõudsime, otsustas Sohan minu ja Merle uut kodu õnnistada, pidades maha palvuse. Lisaks rääkis ta oma mõtetest, kuhu peaksime rajama kodu kaitsva müüri kividest. Nii kavatsengi krundilt välja kaevatud kivid panna just soovitatud kohta.

Veel meenus üks soovitus. Kinkisin Merlele ühe maali, mille tahtsime panna voodi kohale. Sohan seda asukohta heaks ei kiitnud, vaid soovitas hoopis teist seina. Me ikka tahtsime endale kindlaks jääda ja panna maali just sinna, kuhu olime planeerinud.

Elu näitas aga, et ka teised inimesed tulid külla ja ütlesid, et meie valitud koht pole õige. Siit jälle moraal - kui tuleb ikka kaugelt Indiast pärit munk kodu õnnistama, tasub teda kuulata! :-)
Vaidya Sohan on sündinud Indias ja tema perekonda on seostatud Ajurveda ja joogaga juba 400 aastat ning teadmisi on pärandatud põlvest põlve. Sohan on õnnistatud Ajurveda ja jooga kunstides. Tema vanaisa oli suur ja kuulus Ajurveda ravitseja ja munk.

Sohan veedab suure osa ajast vaimsetes keskkondades ja Ajurveda teadlaste juures õppides. Ta on veetnud palju aega Ashramsis munkadelt õppides ja mediteerides.

Rohkem infot Sohani külaskäigust on eraldiseisval lehel: www.raimotann.ee/sohan

Eelmine
Kuigi voliniku töö pole kerge, annavad õnnestunud projektid ja positiivne vastukaja indu!
Järgmine
Kinkisin noortele ekstreemsportlastele jõuludeks rularambi ja uue elektrisüsteemi