Rajasin pooljuhuslikult oma perefirma ja saavutasin vabaduse

Inglise vanasõna on “Kaks pead on parem kui üks.” Mul on õnneks oma pereettevõttes päid lausa mitu korda rohkem! Kuidas see aga minu kui ettevõtja teekond algas?

Poolsjuhuslikult rajatud firma pakub tööd nii poegadele kui väimehele ning sellega saavutatud emotsionaalne ja rahaline vabadus on hindamatu!

Tänu sellele olen saanud toetada näiteks noori, kellele panin jõuludeks oma ettevõtte rahadega rulaparki valgustuse. 
Kuidas ma aga pooljuhuslikult ettevõtte rajasin ning mis kõigele järgnes, kuula videost või loe allolevast artiklist:

Palgatöö tekitas liiga palju stressi

Nagu paljudel inimestel, alustasin ettevõtjana elu kiuste. Olin palgatöötaja Elionis (vana nimega Eesti Telefonis ja praeguse nimega Telias) ja jooksin kuidagi igatpidi kinni.

Elus läks raskeks ja töö hakkas rõhuma, sest tegime kõvasti ületunde. Palk oli muidugi seetõttu hea. Teatud maani saab ju palk motiveerida, aga ühest hetkest enam mitte.

Mis sind praeguse töö juures motiveerib?

Elu mängis kaardid kätte

Igatahes, tulin Elionist ära ja ega ma teadnudki, mis edasi saab! Praktiliselt kohe hakkasid aga mulle helistama Elioni kliendid, sest mobiilinumber jäi samaks.

Mõtlesin siis, et miks ei võiks ma siis huvilistele ise teenust pakkuda. Nii saigi! Ja 11. mail 2004 ehk täpselt 17 aastat tagasi registreerisin Paenurme Arendus OÜ!

Tegeleme kõigega, kus on kaablid küljes

Alustasime rohkem IT pealt ja kasvades läks teenus laiemaks. Peamised tegevusvaldkonnad on elektrisüsteemid, IT-kaabeldused, riistvara häälestused, valvetehnika, tulekahjusüsteemid.

Ühesõnaga kõik, kus on kaablid küljes. Kaableid on ka optikast kuni jämedate versioonideni välja. Õnneks pole ka koroonakriis meie arengut peatanud.

Minu meeskond koosneb pereliikmetest

Ettevõttes hakkasid tööle nii minu pojad, pojapoeg kui ka väimees. Seega on tegemist tõupuhta perefirmaga. Ka minul on oma ettevõttes meeskonda väga vaja olnud, üksi poleks ma suutnud seda käima tõmmata!

“Meeskonnaliikmetel on alati palju rohkem valikuid kui meeskonna juhil. Nemad võivad alati minna teise meeskonda, kus on parem juht, ja mängida seal. Aga juht ei saa midagi saavutada üksi,” rääkis üks hinnatumaid juhte Erkki Raasuke Postimehe majandusportaalis.

Nüüdseks olen andnud juhtrolli tegelikult oma poegadele. Seda mõneti seetõttu, et esiteks olen ma juba pensioniealine ja teiseks võtab ettevõtte arendamine palju energiat, aga mul on soov suunata praegusel hetkel oma energia just Lubja klindiastangu arendamisele.

Vaata täpsemalt, mis mul klindiastanguga plaanis on: https://www.raimotann.ee/klindiastang 

Pojad on ettevõtte juhtimisel edukamad kui mina

Peangi tegelikult endale tuhka pähe raputama, sest poegade juhtimisel on ettevõtte areng olnud palju edukam! Juba on abis ka pojapoeg ning väimees.

Kui mina eesotsas olin, siis areng takerdus. Ma ei julgenud teha nii suuri otsuseid kui nemad. Niisamuti suudavad nad mõelda palju paremaid, kiiremaid ja selgemaid tehnilisi lahendusi.

Üks on kindel - riski võtmine ja Elionist ära tulemine oli väga hea otsus. Oma ettevõtte rajamine andis mulle nii emotsionaalse kui finantsilise vabaduse.

Vabadust on aga õnneks juba nii palju, et saan teha ka head. Näiteks kinkisin eelmisteks jõuludeks noortele ekstreemsportlastele nii uue rularambi kui ka elektrisüsteemi.
Sellest loe lähemalt siit: www.raimotann.ee/blogi/elamusspordikeskus

Eelmine
Vähidiagnoos lõi küll korraks jalad jalad alt, aga tõusin taas püsti!