Viimsisse disc-golfi pargi loomine on kohalike noorte idee. Koheselt tundus see olevat suurepärane lihtne lahendus, mis toob inimesed loodusesse. Otsustasin oma nõu ja jõuga kaasa lüüa.

Uurisin välja, et DiscGolfPark sertifikaadiga pargi loomine alates rajadisainist kuni avavõistluste korraldamiseni maksab 14 000 eurot, sealhulgas:
  • Professionaalne rajadisain
  • Originaalsed DisCatcher korvid (18 tk.)
  • InfoBoard rajakaart
  • TeeSign viskealamärgised (18 tk.)
  • TeePad kunstmuru viskealad
  • Rajakaardi ja viskealamärgiste disain
  • Rajapaigaldus

Kuna aga noortel ega Lubja külaseltsil ei ole seda summat, otsustasin pöörduda eraisikute ja ettevõtjate poole.  Hooandja kaudu kogusin vajamineva summa - 14 142 eurot. Suur, suur aitäh ja sügav kummardus 47 eraisikust toetajatele ja 2 ettevõttele - Favorte OÜ ja Goworkabit. Kuna aga mõeldud asukohta on vajalik luua ka parkla, siis on idee kirjutada lisaraha saamiseks projekt PRIA Leader-meetmesse.

Park hakkab paiknema Viimsis Lubja külas Linnakumetsas. Tegemist on valla maaga, mida käisime vaatamas koos vallavalitsuse inimeste (Aitäh, Erik Vest,
Aet Põld, Marje Plaan, Kaija Mägi, Remo Merimaa) ja Discsport OÜ rajaeksperdi Karl-Olafiga. Kõik olid nõus, et vaja on luua korralik park, kus on võimalik korraldada ka rahvusvahelisi võistlusi. 

Selline näeb välja esialgne eskiis Karl-Olafi (Discsport OÜ) sulest: 

Disc-golf teeb meele rõõmsaks, sest see toob inimesed loodusesse, sellega võivad tegeleda igas vanuses mängijad ja varustus maksab kõigest paarkümmend eurot. 
Alaliidu hinnangul on pargi loomine Viimsisse äärmiselt oluline, sest Harjumaal ja Tallinnas on 7000-8000 mängijat, kuid vaid poolteist rada - 9 korvi Maarjamäel ja 19 korvi Nõmmel.
Park on plaanis rajada Viimsi vallas Lubja külas olevale krundile nimega Linnakumetsa, mis kuulub Viimsi vallale. Kel huvi, siis katastrinumber on 89001:003:0929.
Viimsi disc-golfi parki toetas 2 ettevõtet - GoWorkaBit ja Favorte - ning 47 eraisikut kokku 14 142 euroga.